היי פידליטי - אנחנו מפיצים מוזיקה טובה

היי פידליטי היא חברת הפצת מוזיקה המתמחה בהפצת מוזיקה איכותית בכל חנויות המוזיקה בישראל. החברה מפיצה את האלבומים שמוציאים אמניה תוך אמונה בכך שמוזיקה טובה צריכה להצליח, שאנשים רוצים גם אלבומים טובים, מאמנים כשרוניים, ושלא מעט כאלו עוד יוצאים בישראל של היום.

יום שני, 15 בנובמבר 2010

כנסיית השכל, עוזי רמירז ועוד אלבומים חדשים

חנוכה מתקרב, ואלבומים חדשים ומעולים מבית היי פידליטי מגיחים לאוויר,
אגב - למי שעדיין לא ראה את האתר המחודש של היי פידליטי, עכשיו זה הזמן


כנסיית השכל - שורות של אנשים
לא הכל תמיד אפשר להסביר. למשל, אם היו שואלים את כנסיית השכל כשהם עזבו את שדרות לפני 15 שנה אם הם מאמינים שהם יופיעו בקיסריה בפני אלפי מעריצים, אין ספק שהם היו משיבים ב"לא" מוחלט. אבל הדברים קרו כפי שקרו, וכנסיית השכל היא כיום חלק מהיכל התהילה של הרוק הישראלי. סאונד ייחודי וכתיבת שירים מפלחת לב שרבים מהם הפכו להמנונים שגורים הקנו ללהקה מעמד בלתי מעורער.

אחרי שאלבומם האחרון "אוטוביוגרפיה" מכר פלטינה ולקח את כנסיית השכל צעד אחד קדימה למעמד של להקת על שרק מעטות זכו לו בארץ, בצניעות ובהתמדה האופייניות לה, המשיכה הלהקה בשלה: לכתוב שירים יפים ולהופיע ללא הפסקה.

לקראת הקלטות האלבום החדש, השביעי במספר של הלהקה, החליטה הלהקה שהיא צריכה שובר שיגרה. הלהקה החליטה לטוס יחד ללונדון לתקופה של חודש ולהקליט שם את אלבומה החדש. בינואר 2010 נסעו חמשת חברי הלהקה ללונדון ובמשך חודש שיחזרו למעשה את תחילת ימיהם כלהקה בתחילת שנות ה- 90 אז חלקו דירה באלנבי. במהלך החודש האינטנסיבי הוקלט האלבום באולפני Britannia Row שהוקמו על ידי הפינק פלויד בשנות ה – 70.

ההפקה המוזיקלית של שורות של אנשים לוקחת את הכנסייה למסע במחוזות אלקטרוניים, כמו תמיד האפלוליות והטון המסתורי נותרו דומיננטיים וקיבלו מעטפת פסקולית עשירה ומענגת. על ההפקה המוזיקלית של האלבום אמונים מתופף הלהקה דניאל זייבלט, משה בעבור וירון כהן. את המיקסים של האלבום ביצעה הלהקה באולפני Abbey Road.
את עטיפת האלבום עיצבה אמנית הוידאו ארט מיכל רובנר שהיא כיום אחת האמניות הישראליות המצליחות בעולם. החיבור בין הלהקה לבין האמנית היה אבסולוטי כשרובנר התאהבה במוזיקה.

עטיפת האלבום היא עבודת אמנות של האמנית מיכל רובנר, אחת מאמניות הווידיאו המוערכות בעולם, שנוצרה במיוחד לאלבום. רן אלמיח על החיבור: "אני מרגיש שבאופן כלשהוא העבודה של מיכל משלימה את המוזיקה שלנו".

לקליפ לשיר "על מה את חולמת"

עוזי רמירז - Lick My Heart

Lick My Heart כמו נולד במקום ובזמן אחר. בשנים האחרונות עוזי פיינרמן אינו סוד שמור במערכת אלא אחד הכשרונות הגדולים והמדוברים היום במוזיקה הישראלית. אחד הגיטריסטים המבוקשים בארץ, רבע בום פם בעבר, שליש האחים רמירז בהווה ומאה אחוז כישרון. בין היתר ניגן ומנגן עם הדג נחש, קרולינה, קותימן אורקסטרה ועוד.
Lick My Heart מוקדש לאהבתו הגדולה של עוזי: אמריקה של פעם, זו שנעה בין מחוזות הפולק, בלוז, מוזיקה קלאסית Fאנק והרוק'נ'רול הקלאסי מהתקופה שרוק'נ'רול היה שווה שיער ארוך.
רבים מנסים לשחזר את הסאונד המופלא ההוא, לעוזי זה מגיע מהבטן. הוא חי את השירים בדיוק כמו שהם חיים אותו וזו הסיבה לאותנטיות הנדירה שמונחת לפנינו במלוא הדרה. דוגמא מצוינת למי שהשפעות מהגדולים מכולם (בוב דילן, הביטלס, לו ריד והרשימה עוד ארוכה) הופכות אותו ואת שיריו לטובים יותר.
20 רצועות שמתחברות והופכות את האלבום ליצירה שלמה שהמילה מופת לא מוזרה בסמוך אליה. מוחו החריף ורב הדמיון של עוזי לא מכיר במילה גבולות ולוקח את המחשבה והלב הכי רחוק שאפשר.
אחרי שהרקיד עם הגיטרה שלו מאות אלפים ברחבי העולם לצלילי הבלקני והסרף מצליח עוזי לגעת עמוק ברגש. הוא צולל עמוק לתהומות הבלוז והפולק בשירים מעולים כמו baby please come home, canned beef ו confide in me ומנענע את הישבן בהמנוני רוקנ'רול טהור ומשובח דוגמתgirl don't lie , Lydia, she's so young ו oh me oh my.
האלבום הוקלט בשיטה אנלוגית והופק כולו על ידי פיינרמן. בין היתר משתתפים בו אורי "מיקסמונסטר" וורטהיים, שחם אוחנה, ניר מנצור, אורי כנרות, יהוא ירון, רועי ריק, ספי רמירז, אייל תלמודי, מאיה בלזיצמן, חברים מפאנקנשטיין, בום פם, איזבו והקולקטיב.
כמתבקש, המאסטרינג לאלבום נעשה בנאשוויל ע"י זוכה הגראמי ריצארד דוד שעבד בין היתר עם ג'ורג' הריסון, בוב דילן, טום פטי ופרדי מרקורי.

מיכל לוטן - מיכל לוטן

לאחר שנות פעילות רבות במסגרות והרכבים שונים ("שישה נגנים שמחים", "עלמה קלמה"), יוצא אלבום הבכורה של לוטן - זמרת, יוצרת וגיטריסטית אשר מגיל צעיר סומנה כהבטחה גדולה בתחום הווקאלי ואחד הקולות הייחודיים והיפים במוזיקה הישראלית..

האלבום הופק מוזיקלית ע''י אדם שפלן, אשר האיר בכישרונו את הייחוד של למיכל.
באלבום מתגלה לוטן במלוא הדרה - בנשיותה הכובשת לצד שורשיה כילדת טבע
דרך התכתבות עם דיוות גא'ז כגון נינה סימון ובילי הולידיי ואגדות פולק כגון ריקי לי ג'ונס וגו'אן באאז.

שירי הדר - בדרך

הרבה שנים עשתה שירי הדר, הדמות הכריזמטית מאחורי הקלידים של איזבו בדרך לאלבום הבכורה שלה "בדרך". היה שווה לחכות, שירי שהפיקה ועיבדה מוזיקלית את מרבית השירים כתבה והלחינה כשלצידה נבחרת בלתי מבוטלת של כשרונות, יכולה להיות מרוצה. בהופעת ההשקה ב- 10/11 בתיאטרון תמונע היא תארח את מאור כהן ואת דנה הדר.

שנים של כתיבה ואיסוף חומרים התנקזו לכדי הקלטות בביתה של סבתא אריאלה, (לשתי הסבתות של שירי אגב מוקדשים שירים באלבום). "חיפשתי מקום שקט בתור התחלה" מספרת שירי על הבחירה הבלתי שגרתית שגרמה להעתיק את האולפן הביתי לחדר סבתאי ברחוב בורוכוב בגבעתיים.

העטיפה המוזיקלית של האלבום משלבת בין מינונים מדויקים של אלקטרוניקה ונגיעות פופ על בסיס הרמוני. שלושה סינגלים יצאו מהאלבום: ירח, "עד שמצאתי" (דואט מקסים עם ברי סחרוף לטקסט של שיר השירים) והסינגל האחרון "מים" שמשלב מנטרות של קונדליני יוגה ולווה בקליפ סטופ מושן מושקע ושווה לב זכו להתברגות מרשימה ברדיו בזכות גוון צליל ייחודי. את הטקסטים לשירים כתבה שירי למעט לשיעורי בית שקיבלה מצרויה להב ושיר אחד שבוסס על טקסט של צרויה להב עצמה.

עולמה המוזיקלי של שירי מושפע משלל סגנונות והיא אמונה על העיבוד וההפקה המוזיקלית של האלבום כשהיא מגובה בחבורה של שותפים יצירתיים לעשייה: רן שם טוב, שאול עשת ואחרים. שירי היא חברת איזבו וזוגתו לחיים של הסולן רן שם טוב, הלהקה שבה לאחרונה מסיבוב הופעות בניו יורק.

לקליפ לשיר
Water


אייל אבן צור - לב 1

12 שנה אחרי שיצא אלבום הבכורה של להקת "נעליים"
עם הלהיטים "למה" ,"ריח" ו"רע" מוציא אייל אבן צור את אלבום הבכורה שלו שהופק מוסיקלית ע"י אחיו שחר אבן צור. אייל אבן צור הידוע בכינויו "צורי" אחראי על הסאונד של מיטב אמני ישראל:משינה,פורטיס,ברי סחרוף, ,מוניקה סקס,
אסף אמדורסקי,ירמי קפלן ועוד..הוא הפיק את אלבומו של רמי פורטיס "חצי אוטומטי" בו גם שותף לכל הלחנים ואת האלבום של חן קליין הכולל את להיט הרדיו "האגם קפוא" אותו הלחין וביצע איתה.
בימים אלו מופיע אייל ברחבי הארץ ובמקביל מפיק מוסיקלית
את אלבום הבכורה של אלישע בנאי.

אילן וירצברג - האוסף הפרטי

אילן וירצברג ניצב מאחורי להיטים הנטועים עמוק בד.נ.א של הפסקול העברי, הנמתח מבלדות-רוך-נוגות ועד קלאסיקות-רוק-מכסחות.
בפועל, מדובר באחד המוזיקאים היותר-פוריים בארצישראל, שהספיק עד כה לעבד/ להלחין/ להפיק את: שמוליק קראוס, אריק אינשטיין, אריאל זילבר, אושיק לוי, נורית גלרון, נתנאלה, מירי אלוני, ג'וזי כץ, סקסטה, קילר הלוהטת, הקליק, יגאל בשן, מזי כהן, אפריים שמיר, גידי גוב, גלי עטרי, יוסי בנאי, אבי טולדנו, אורנה ומשה דץ, מיכה ביטון, עפרה חזה, אסתר שמיר, רוחמה רז, המכשפות, ריטה, חווה אלברשטיין, ועוד..

כעת, מוציא וירצברג מהדורה מיוחדת ומחודשת של שירים מאלבומיו האישיים בביצועו העדכני, המוכיחה שתחת הראדר שלנו פועל מוזיקאי ענק היוצר חומרים מעולים, בצניעות עמלנית שאינה טיפוסית לעידן ה'שופוני-יא-נאס': מספיק לשמוע רק שלושה צלילים ראשונים מכל שיר, כדי לזהות עוד נכס צאן ברזל מטעמה של אחת הכבשים המוכשרות בעדר.

חוץ משלושה שירים משני אלבומיו האחרונים, כל השירים הוקלטו מחדש, אך לא במטרה לשנותם, אלא דווקא בניסיון לשמור על העיבוד והרוח המקוריים ויחד עם זאת כאילו להולידם מחדש ולתת טאץ' רענן של ישראל 2010.

תעני אסתר - תעני אסתר

תעני אסתר - להקה אנרגטית וצעירה מבית הלייבל "בהרירקורדס" המופצת ע"י היי פידליטי - יוצרת קרקס רוקנ'רולי מרהיב ומתוחכם על טהרת השפה העברית, ונותנת פרשנות מחודשת לצלילי העבר שהופכים תחת ידיהם האמונות של חברי ההרכב לדבר הכי מרענן ועדכני בסביבה .
סאונד גיטרות מופתי, בס ותופים שגורמים לתנועות ריקוד לא רצוניות, טמבורין, פרפיסה, קסיו והרמוניות קוליות שלא נשמעו כאן מאז החלונות הגבוהים וכוורת..
מסתמן שאלבום הבכורה של תעני אסתר הוא הדבר החם הבא במוזיקה הישראלית.
אם לרגע נעצום עיניים תוך כדי האזנה לאלבום נוכל לנסוע בזמן ולחזור לימים בהם המוזיקה היתה מוזיקה ולא רק בידור..


לקליפ לשיר נהר

תגובה 1:

  1. אני חושב שבהקשר של כנסיית השכל כל אמן בידור ישראלי היה רוצה לחזור לימי שנות התשעים העליזות מכיוון שאותם ימים הביאו הרבה קסם לתרבות הישראלית ובכלל. ברור שלונדון היא המקום האידאלי וביתר שאת כשמדובר באולפן אותו הקימה פינק פלויד בשעתה וברור שהכיוון האלקטרוני יתפוס תאוצה

    השבמחק